Strona główna I Aktualności I Inauguracja szlaku
Inauguracja szlaku PDF Drukuj Email
wtorek, 27. październik 2009 22:33

 25 października 2009 r. odbyła się wycieczka zorganizowana przez członków naszego stowarzyszenia w ramach projektu dofinansowanego przez Samorząd Miasta Gliwice, która zainaugurowała szlak turystyczny „Zabytki kultury żydowskiej w Gliwicach”.

W piękną niedzielę w czterogodzinną trasę śladami sławnych rodzin Troplowitz, Lubowski, Huldschinsky, czy Kleczewsky wybrało się ponad 120 gliwiczan!

Szlak obejmował wszystkie najważniejsze miejsca związane z historią gliwickich Żydów, w tym tak znane jak Willa Caro (gdzie można było zobaczyć prezentację multimedialną o tej społeczności), plac po spalonej synagodze, czy zapomniany cmentarz przy ulicy Na Piasku. Szczególnie podziwiano wyremontowany dach domu przedpogrzebowego na cmentarzu przy ulicy Poniatowskiego. Wszyscy zadawali też ważne pytanie o przyszłość tego budynku. Miejmy nadzieję, że tak duże zainteresowanie mieszkańców miasta śladami dziedzictwa przeszłości owocować będzie dużym udziałem w kolejnych przedsięwzięciach stowarzyszenia „Pamięć – Zikaron”.

Prawie wszyscy uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w wydany na potrzebę tego przedsięwzięcia kieszonkowy przewodnik dostępny w języku polskim i angielskim, który można było zakupić za symboliczną cenę 2 złotych.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że przewodnik po trasie jest także dostępny w wersji elektronicznej. >>> Pobierz

 

Galeria zdjęć > relacja z inauguracji

Galeria zdjęć > jesienne impresje

 
 
03.jpg

Wspomóż Stowarzyszenie
nr konta:
07194010763041727400000000

 

44-100 Gliwice
ul. Studzienna 6
tel. 696 395 467

e-mail:
zikaron.gliwice@gmail.com

Przewodnik w wersji eletronicznej

PDF - 8 MB

 

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter